Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Yapay Zeka Birçok Mesleği Yok Edecek ve Hükümetler Buna Hazır Değil [Web Summit 2016]

Hükümetler, yapay zekanın gelişimine ayak uyduramıyor. Yatırımcılar bunun sonucunda milyonlarca insanın işsiz kalacağını öngörüyor.

Web Summit çatısı altında organize edilen Venture konferansı, yüzlerce üst düzey yatırımcıyı bir araya getiriyor. Portekiz Başbakanı tarafından açılış konuşması yapılan Venture'a 500 yatırımcı katıldı. Bir günlüğüne dünyanın dört bir yanından risk sermayedarları, özel sermaye fon sahibi ve melek yatırımcılar bir araya geldi.

Venture boyunca Web Summit tarafından 224 yatırımcıyla yüz yüze yapılan anketin sonucunda katılımcıların %53'ü yapay zekanın milyonlarca iş gücünü yok etmesinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Yatırımcıların %93'ü ise hükümetlerin yapay zekanın iş gücü üzerindeki etkisine hazır olmadığı görüşünde.

Ankete katılanların %82'si Brexit'in Avrupa ekonomisine zarar verdiği, %77'si ise İngiliz girişimlerin doğrudan zarar gördüğü kanaatinde.

Anket sonuçlarındaki sürpriz sonuç ise en az inovasyon yapan büyük teknoloji markası sorusunda ortaya çıktı. %39'un görüşüne göre Apple inovasyondan en uzak büyük teknoloji markası.

ABD başkanlık seçimleri sorularında ise, %94'ün Clinton'a oy vereceği sonucu çıkarken %89 Trump'ın başkan olacağını tahmin etti.

Görsel: Ex Machina

| TEKNOLOJİ


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM