Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Uber’dan Yeni Logo Ve Yazı Tipi

Uber, olgunlaştığı iddiasıyla ve görünürlüğü artırmak gibi pratik nedenlerle dört sene önce değiştirdiği logosunu yine değiştiriyor.

Uber, daha olgun bir firmaya dönüşme sürecinde logosunu ve ikonlarını yenileyerek farklı bir görünüme büründü. Yeni logosunun daha sağlam, güçlü ve erkeksi olduğunu söyleyen Uber, logosundaki harflerin yuvarlak uçlarını keskinleştirmiş ki, logo daha uzaktan görünebilsin ya da logo ufak olsa bile göz daha kolay yakalayabilsin. Uber yetkilileri, harflerin uçlarını kırpıp keskinleştirme eylemini gençken uzatılan saçı, olgunlaşınca kesmeye benzetiyorlar ve bu logonun şirketin yeni konumlanmasını çok daha iyi yansıttığı iddiasındalar.

Uber’deki değişiklikler bununla sınırlı değil. Teknoloji ve insan faktörünü bir araya getirdiğini vurgulamak için ortaya attığı Bitler ve Atomlar stratejilerine paralel olarak müşterilerin karşı karşıya kalacağı kurumsal kimliğiyle, insanlarla etkileşime geçtiği alanlardaki kimliğini de yeniledi. Bitler yüzü için teknolojik altyapısını gösteren yüzünde tutarlılık ve kolay tanınırlığı öne çıkaran bir tasarıma giderken, Atomlar cephesinde çok daha renkli tasarımlara gitti. Akıllı telefon uygulamalarının ikonlarını ise partnerler ve kullanıcılar için 2 farklı tasarım hazırlayarak yeniledi.


Çin:

Hindistan:

İrlanda:


Meksika:


Görsel; uber

| TASARIM


Konuk Yazar
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM