Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Tribeca Film Festivali'nde Hikaye Anlatıcılığı ve İnovasyon İçin Özel Alan

Teknoloji ve inovasyon konusundaki tavrıyla öne çıkan Tribeca Film Festivali, 15. yılı şerefine Festival Hub alanı yaratarak deneysel sunumlar yapacak.

Tribeca Film Festivali, film üretiminin yenilikçi yöntemlerini takip ederek alternatif süreçleri de destekleyen modeliyle dikkat çekiyor. 2013'te Vine Filmleri Yarışması ve geçtiğimiz yıl da sanal gerçeklik destekli film üretimi çağrısı yapan festivalin yaratıcılık alanındaki çizgisi de kolayca anlaşılabiliyor. Tribeca'nın yenilikleri arasında 2007'de cep telefonuyla çekilen ilk film yarışması ve 2012'de sanal gerçeklikte film gösterimi gibi zamanının ötesindeki çalışmalar dikkat çekiyor.

2016 yılında ise Tribeca Film Festivali, 15. yılı şerefine festivalin ortasına Festival Hub isimli kocaman bir alan kuracak. Festival Hub'ın temel amacı ise katılımcılara deneyimsel ve deneysel hikaye anlatımı sürecini yaşatabilmek.

Experiential storytelling is front & center at #TRIBECA2016 with 20+ #VirtualReality exhibits including our new Virtual Arcade. Click the link in our bio to see the #VR projects and installations in Tribeca's Virtual Arcade 2016.
A video posted by Tribeca (@tribeca) on

Tribeca Film Festivali'nin daimi gayeleri arasında hikayenin ne anlattığı kadar nasıl anlattığı da bir o kadar önemli olduğu için bu yılın temel kurgusu bu amaca hizmet edecek. Alan içerisinde sanal gerçeklik projeleri, interaktif yerleştirmeler, filmler ve seminerler bulunacak. Festival Hub'ın temel konuları ise; Storyscapes, DEF CON ve Mr. Robot imzalı Hacked, Sanal Gerçeklik, Sanal Atari Deneyimi, Games for Change serisinden oluşuyor.

Tribeca Film Festivali'nin yaptığı inovasyonlara özel olarak hazırlanan sayfasından geçmiş festivallerdeki çarpıcı konseptleri inceleyebilirsiniz.

Experiential storytelling is front & center at #TRIBECA2016 with 20+ #VirtualReality exhibits including our returning #Storyscapes program with @tribecafilmins. Storyscapes is our official competition section of the Festival that recognizes groundbreaking projects at the intersection of #storytelling and #technology. Click the link in our bio to see the 10 #VR projects and installations in Storyscapes 2016.
A video posted by Tribeca (@tribeca) on

Experiential storytelling is front & center at #TRIBECA2016 with 20+ #VirtualReality exhibits as well as a second year of partnership with DefCon, the world's largest underground hacking conference. This year, DefCon is coming to #TRIBECA as HACKED by Defcon and @whoisMrRobot for a totally new hacking experience that you cannot miss. Check the link in our bio for more info on HACKED and the rest of our experiential storytelling programs at our Festival Hub.
A video posted by Tribeca (@tribeca) on

Görsel; Tribeca

| TEKNOLOJİ


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM