Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Tinder Bekar Kültürünü Anlamanın Peşinde [Web Summit 2015]

Tinder CEO'su ve kurucularından Sean Rad bekar kültürünü araştırdıkları platformla ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Toplamda 9 milyar eşleştirme skoruna koşan Tinder için bu sayı günlük 30 milyon. Uygulamanın temel hareketi olan 'swipe' içinse 1.8 milyar.

Platformun kişileri bir araya getirmesi açısından ne kadar başarılı olduğunu sorduğunuzda, haftada 1.5 milyondan fazla randevunun temelini yarattığını öğreniyorsunuz. Platform 1 milyon kadar ilk randevuya vesile olurken, bu ilk randevularının yarısından fazlası da ikinci randevu yolunu görüyor.

Tinder CEO'su ve kurucularından Sean Rad, kendilerini biraz da bekar kültürünü anlamaya adadıklarını dile getirdi. Bu da "Tinderca" insanların orada ne işi olduğunu tespit edebilmekle eşdeğer. Şimdiye kadarki en yüksek katılımlı (300 bin) anketlerine göre platformdaki kişilerin %80'i uzun süreli ilişki, %20'si ise arkadaşlık veya kaçamak arıyor.

Tinder'ı nasıl bir gelecek beklediğini sorarsanız Rad önümüzdeki 6 ay ve devamı için oldukça iddialı. En son çıkardıkları Super Like özelliğinin platform için çok önemli bir değişim olduğunu belirten Rad, Tinder'ın reklam destekleme konusunda da daha emekleme döneminde olduğunu söyledi. Platform için en büyük parasal kaynak olan Tinder Plus içinse önümüzdeki dönemde bir dizi yeniliğin geleceğinin sinyallerini verdi.

Görseller: Web Summit Canlı Yayın

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM