Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Son 100 Yılın Siyahi Güzellik Trendi

Cut bu kez de siyahi kültürün 1910'larından bugüne güzellik anlayışını değerlendirdi.

Bir ay önce Cut beyaz ırkın kültürünü ve güzellik anlayışını hızlandırılmış görüntü (timelapse) tekniğini kullanarak anlatmıştı. Her dönemin kendine has makyaj ve saç modeli tabii ki her kültür için geçerli değil.

Afro-amerikan topluluk veya kimseyi rencide etmeden, zenci insanların kültürü bir önceki videodaki akımlara benzerlik göstermiyor. Jazz, Hip-hop gibi kendi müziğini yaratan, basketbol gibi aidiyet kurdukları sporları sahiplenen bir kültürün kendi moda anlayışını yaratması da kaçınılmaz bir sonuç.

Marshay Mitchell, kamera karşısına geçiyor ve bu kez 1 dakikada zenci kültürünün moda trendleri canlandırılıyor.

Her iki videonun karşılaştırmalı halini de aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

100 Years of Beauty Pt I & II Side by Side Comparison

Time lapse of a model getting her hair and makeup done to match every decade from 1910 to 2010. Which look was your favorite?___Credits:Produced, Directed, and Edited by: http://www.cut.comTalentMarshay Mitchell (http://www.tcmmodels.com/portfolio.as...)Nina Carduner (https://twitter.com/ninacarduner)CrewJuel Bergholm - Hair looks 1-8 (http://www.salonjuel.com/)Lisa Margaret Corr - Makeup looks 1-8 (www.lisamargaretcorr.com)Shyn Midili - Hair & Makeup looks 9-11 (http://freakishlybeautiful.wix.com/fb...)Malissa Martin - Hair looks 9-11 (http://www.allonlocationhairstyling.com/)Jamie Ulrich - AssistantMusic:Cameo by The Plain Ensemblemarmosetmusic.comSubscribe to us on YouTubehttp://www.youtube.com/watchcutFollow Us on Twitterhttp://www.twitter.com/cutnewsSubscribe to us:http://www.cut.com

Posted by Cut on Thursday, 15 January 2015

Görsel; Youtube

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM