Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Şişme Bir Kubbe İçine Çizilen 360 Derecelik Mural

Sanatçı Oscar Oiwa, eski bir fabrikanın içine kurulan şişme kubbenin her yerini tuval olarak kullanarak muhteşem bir çizim ortaya çıkardı.

Oscar Oiwa, eski bir soya sosu fabrikasına yerleştirilen 12 metre uzunluğundaki şişme kubbenin içine, zemininden yuvarlak tavanına kadar her yeri kaplayan “Oiwa Island 2” adını verdiği muhteşem bir duvar resmi çizdi.

Sanatçının bu çalışması, 3 yılda bir düzenlenen, bu yıl 20 Mart’ta kapılarını açan, sanatçı, mimar ve tasarımcıların toplam 68 çalışmasının sergilendiği Setouchi Sanat Festivali’nde yer alıyor. Oiwa'nın çalışması, Japonya'nın 12 farklı adasına yayılan bu dev etkinlikte Shodoshima adasında yer alıyor. Shodoshima, Japonya’nın Kawaga kentine bağlı, 125 kilometrelik sahil şeridine sahip olan bir ada.

Oiwa’nın 360 derecelik eseri, doğayı anlatan siyah-beyaz renklerdeki bir illüstrasyon. Ziyaretçileri bu illüstrasyonda ince detaylarla süslenen bir orman, tahta bir kulübe ve dalgalarla örtülü bir sahil kıyısı karşılıyor. Özellikle kıyıyla denizin buluştuğu yer ve dalgaları oluşturan soyut motifler Oiwa’nın eserini oldukça gerçekçi kılıyor. Bu çarpıcı muralde yer alan tahta kulübenin kapısı, gerçekte de şişme kubbenin giriş kapısını oluşturuyor ve bu durum, devasa kubbeye girenlerin daha da derinden etkilenmesine sebep oluyor.

Görsel: Spoon & Tamago

| TASARIM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM