Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Sanal Gerçeklik Analog Yayınların Dijitalleşmesini Sağlıyor [SXSW 2016]

USA Today, sanal gerçeklik odaklı hazırladığı VRtually There programını dijital iletişime geçişte köprü olarak kullanıyor.

Sanal gerçeklik teknolojisi temel karşılığıyla izleyicilere "orada olma" deneyimini yaşatmayı vadediyor. Bu yer bir roller coaster da olabilir Afrika'daki veya Suriye'deki yaşam koşullarını aktaran bir kısa film de. Hikaye anlatımını güçlendiren farklı bir dil olarak görülen sanal gerçeklik, yayın organları için de haberciliği yeniden tanımlatan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Basılı veya analog olarak tabir edebileceğimiz yayın organları ise sanal gerçekliğe birçoğumuzdan daha sıcak ve deneysel bakıyor. USA Today, geçtiğimiz günlerde sanal gerçeklik içinde sponsorlu içeriklerle haber deneyimi sunacağını açıkladı. VRtually There isimli seri, USA Today'in sanal gerçeklik uygulaması VR Stories üzerinden yayınlanacak.

VR Stories uygulaması tüm mobil ve masaüstü platformları destekliyor. USA Today'in ürettiği sanal gerçeklik içeriklerinin tamamı Google Cardboard, Oculus Rift ve HTC Vive ile izlenebilirken bu içeriklerin bir kısmı YouTube gibi platformlardan da 2 boyutlu olarak izlenebiliyor. Gelecek dönemde yayın programının en önemli maddedelerinden birisi düzenli içerik üretmek olduğunu paylaşılıyor.

Sadece markalar için bir iletişim aracı olmayan sanal gerçekliği kullanan geleneksel yayın organları arasında The New York Times ve Sports Illustrated da yer alıyor.

Görsel; USA Today

| TEKNOLOJİ


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM