Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Oyun Geliştiriciler Sanal Gerçekliğe En Uygun Oyunu Arıyor [Web Summit 2016]

Sony Interactive Entertainment’ın başkanı Shawn Layden, PlayStation VR için geliştirilen oyunların mecrayı tanıma amacında olduğunu söyledi.

Sony Interactive Entertainment’ın başkanı Shawn Layden, bir ay önce piyasaya çıkan sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR için şu anda çok fazla oyun geliştirildiğini ve bu alanında yeni bir deneyim sunacağını söyledi. PlayStation VR, geliştiriciler için bir alan yaratmaya çalışan ve burada çalışma yapacakları cesaretlendirmeyi hedefliyor.

Shawn Layden, hala sanal gerçeklik için kuralların ve yöntemlerin belirlendiği emekleme dönemini yaşadığını söyledi. Charles Arthur’un sorularını yanıtlayan Layden, sanal gerçeklikte daha iyi olacak ve daha iyi deneyimler aktaracak bir oyun var mı, sorusuna her oyunun sanal gerçeklik içinde daha iyi olduğu yanıtını verdi.

Sanal gerçekliği, ilk PlayStation’ın çıktığı döneme benzeterek yeni bir sıçrama olacağını belirten Layden, sanal gerçeklikte Batman’i deneyimleyen oyuncuların aynada kendine bakarak incelediğini gözlemlemiş. İnsanlar kendilerini Bruce Wayne gibi hissederek onun gibi davranmışlar.

Oculus, HTC, Google gibi sanal gerçeklik alanındaki büyük oyuncular arasındaki bağın nasıl olacağını yorumlayan Layden, her ürünün aynı ekosistemi beslediğini söyledi. Akıllı telefonla bağlanmak veya bilgisayar kullanmak arasında büyük bir fark bulunmadığını ve özünde hepsinin sanal gerçeklik teknolojisini yaygınlaştırdığını belirtti. Bu süreci mobil oyunlara benzetirken çoğu zaman oyuncuların mobil cihazlardan konsola veya yüksek donanımlı bilgisayarlara geçiş yaptığını gözlemlediğini dile getirdi.

Görsel: Bigumigu

| TEKNOLOJİ


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM