Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

O6 ile Telefonunuza El Sürmeden Kontrol Edin

O6, akıllı telefon ekranına bakmayı ve dokunmayı ortadan kaldıran, klipsi sayesinde pek çok farklı yüzeyde kullanılabilen akıllı bir aparat.

Akıllı telefonların bağımlılık yaptığını ve bazen hayatımızı bile tehlikeye atmamıza sebep olacak derecede dikkat dağıttığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Trafikte, her saniye 660.000 sürücünün cep telefonlarını ya da elektronik bir cihazı kurcaladığı verisinden yola çıkan Fingertips Lab, Team O6 ekibiyle aracın direksiyonuna yerleştirilebilen ve aynı zamanda giyilebilen akıllı aparat “O6”i geliştirdi.

Ekrana dokunmaya ya da bakmaya ihtiyaç duymadan telefonunuzu kontrol etmenizi sağlayan akıllı aparat; e-postaları, sosyal uygulamaları yazılı halden çıkarıp onları birer radyo istasyonu haline getirerek, öğrenmek istediğiniz her şeyi size sesle aktarıyor ve gelen aramaları tek bir dokunuşla yanıtlamanızı sağlıyor.

O6’in 40 milimetre çapındaki, 11 milimetre kalınlığındaki yuvarlak tasarımı, saat gövdesini andırıyor. Turuncu, mavi ve gri renklerdeki akıllı aparat, iPhone ve iPad’lerle Bluetooth üzerinden bağlantı kuruyor. Suya dayanıklı oluşu, dokunsal geribildirim motoru, hareket sensörü, şarj edilebilir pil O6’in diğer özellikleri arasında bulunuyor.

O6’i gözlerinizi yoldan ayırmadan ya da yaptığınız diğer bir görevi yarıda bırakmadan dokunarak, sesinizle ya da el hareketleriyle kontrol edebiliyorsunuz. Bluetooth bağlantılı hoparlörleri, kulaklıkları ya da otomobilin ses ve navigasyon sistemini bu aparatla yönetebiliyor, hazırladığınız bir sunumun sayfaları arasında O6 ile rahatlıkla gezinebiliyorsunuz.

Klipsli yapısıyla; direksiyon, çanta askısı gibi yerlere kolayca tutturabileceğiniz bu akıllı aparatı saat olarak da kullanabiliyorsunuz. Titreşimlerin yoğunluğu ve sıklığı sayesinde sayesinde saatin kaç olduğunu anlayabiliyorsunuz. O6, Kickstarter'da fonlanıyor ve kampanyanın sonlanmasına 16 gün kala, belirlediği 100.000 dolar sınırını aşmayı başarmış.


O6 kullanım videoları:

Görsel: Kickstarter

| TEKNOLOJİ


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM