Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Nilay Emek'in Keçe İnadı ve Doğal Yünden Heykeller

Nilay Emek, %100 doğal, renkli yünleri keçe iğneleme tekniğiyle şekillendirerek güzel bir anı olarak saklayabileceğiniz kişiye özel heykeller ve büstler yaratıyor.

Keçe İnadı, 1985 doğumlu Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümü mezunu Nilay Emek’in sosyal medya, e-ticaret, içerik yöneticiliği gibi pek çok görev üstlenmesinin ardından 2013 yılında hobi olarak başladığı ve bir süre sonra işi gücü bırakıp kendini yalnızca bu işe adamasıyla ortaya çıkan bir marka. Markanın logosundaki maskot ise elinde sihirli değneğiyle her yerde dolaşan ve ismi sosyal medya takipçileri tarafından belirlenen sevimli mi sevimli YünPeri.

2016’nın Nisan ayında Ankara’da Tunalı Hilmi caddesinde kendi atölyesini açan Emek, iğnesiyle mutlu bir hayat sürüyor ve çalışmalarına burada devam ediyor. Çalışmalarında %100 doğal, ithal ve renkli yün kullanan sanatçı, keçe iğneleme tekniğiyle 35-37 cm boyundaki tüm vücudun yer aldığı yün bebekler ve 17-19 cm’lik "yün vesikalık" adını verdiği büstler yaratıyor. Yapımında tel, boya veya dolgu malzemesi kullanılmayan bebekler zamanla bozulmuyor ve herhangi bir kötü kokuya sebep olmuyor.

Detaylı bir fotoğrafla birlikte şipariş verip yaptırabileceğiniz yün bebeklerin hazırlanması, keçe iğneleme tekniğinin oldukça meşakkatli olmasından dolayı uzun sürebiliyor. Tek bir figürün hazırlanması için 1 hafta / 10 günlük bir süre ve yoğun bir emek gerekiyor. Bu yüzden doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi özel günlerde zamanında elinize ulaşması için siparişinizi 1,5 - 2 ay önceden vermeniz gerekebiliyor. Siparişler, listedeki sipariş sırasına göre hazırlanıyor.

Emek’in hazırladığı keçe bebekler ve vesikalıklar arasında Türkiye’den aileler ve kişilerle birlikte Ali Sunal ve Yılmaz Morgül gibi ünlülerin yer aldığı çalışmaların yanı sıra Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio, Küçük Prens gibi hayali karakterler ve animasyon karakter Totoro ile hayvan figürleri yer alıyor. Sanatçıya dair daha fazla bilgi edinmek ve çalışmalarını yakından görmek için Facebook ve Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Görsel: Keçe İnadı

| TASARIM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM