Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Medya Şirketlerinin Geleceği Nasıl Görünüyor? [SXSW 2016]

BuzzFeed Pazarlama Sorumlusu Frank Cooper, geleceğin medya şirketlerinin ne şekilde var olabileceğini paylaştı.

Dijital medyanın en önemli şirketlerinden biri olan BuzzFeed'in Pazarlama Sorumlusu Frank Cooper da SXSW konuşmacılarından biriydi. Medya dünyasının geleceğine dair önemli ipuçları paylaşan Cooper, insan merkezli yaklaşımın medya için gelecekte daha önemli bir hale geleceğinden bahsetti.


Geleceğin medya şirketlerinin ne şekilde gelişeceğine dair bir tabloyu da ekrana yansıtan medya uzmanı, görsel öğelerin sıkça kullanıldığı bir oturuma imza atarak günümüz medyasını konferans salonuna da taşımış oldu.

Cooper'a göre, bireyi izleyici kitlesinin bir parçası haline getirmenin matematiği belli. Konu her ne olursa olsun bugünün koşullarında dahi, hayran grupları, arkadaş grupları ve kültürel gruplar arasındaki en temel bağlantı insani iletişim. Bir diğer önemli unsur ise empati.


Pazarlama dünyasında en sık yapılan hatalardan birinin yukarıdan aşağıya bakarak iletişim gerçekleştirmek olduğunu belirten Frank Cooper, BuzzFeed'in yapısının temelinde yetenek, teknoloji ve verinin yer aldığını belirtti. Medya sektöründe başarı logaritması olarak da yarat ve uyarla+dağıt+öğren gibi bir yaklaşımı gündeme getirdi.

Televizyon ile dijital medyayı kıyaslamasını talep eden bir soru aldığında ise Cooper, ikisinin de alanının farklı olduğunu ve ikisinin de kendi içinde önemli olduğunu belirtti. Bulunulan platformda organik olarak yer alınmasının önemine de değinen Cooper her platformun dinamiğinin farklı olduğunu ve bu dinamiklere uygun olarak içerik üretilmesinin bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

Tasty'nin bu videosunu paylaşan pazarlama devi, videonun yalnızca 24 saat içinde tam 82 milyon kez görüldüğünü ifadelerine ekledi.

BuzzFeed'in ilk çapraz platformu olan Swarm adlı reklamveren aracının tanıtımı da bu konuşmada yapıldı. Böylece reklamcılar tüm platform hedeflemelerini tek seferde yapabilecek.

Görsel; SXSW, Youtube

| REKLAM


Konuk Yazar
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM