Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Masaüstü Simgeleri Yoksulluğa Karşı Savaşıyor

Oxfam, masaüstü simgelerine çeşitli markalarla birlikte farklı bir kimlik kazandırarak yoksullukla mücadele edebilen bir yardım aracına dönüştürdü.

Oxfam, dünyadaki 94 ülkede yoksullukla ilgili çalışmalar yürüten, 17 sivil toplum kuruluşunu tek bir çatı altında toplayan uluslararası bir konfederasyon.

Londralı ajans RKCR/Y&R işbirliğine giden Oxfam, hazırlanan inovatif kampanya ile bilgisayar kullanıcılarını çeşitli markaların görünümüne bürünen masaüstü simgeleriyle buluştuğu, reklam engellemeyi ortadan kaldıran bir medya alanı yarattı.

Masaüstünde bu simgelere yer vermek isteyen kullanıcılar, Oxfam’in 94 ülkede sürdürdüğü yoksullukla mücadele kampanyalarına katkıda bulunabiliyor. Yoksullara destek olmak, Donation Icons adındaki masaüstü simgelerin yer aldığı uygulamayı OS X veya Windows işletim sistemli bilgisayarınıza indirmek kadar kolay.

Bu noktadan sonra masaüstündeki simgeler otomatik olarak markaların logolarını taşıyan simgelerle yer değiştiriyor, dosyalarınız ya da kısa yollarınız ise bu işlemin ardından herhangi bir zarar görmüyor.

Bu alana reklam veren markalardan gelen her bir kuruş Oxfam’in destek kampanyasına aktarılıyor ve ne kadar çok insan bu simgeleri indirirse markalar da desteğini o kadar artırıyor ve yoksulluğa çözüm arayıp, ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmak kolaylaşıyor.

Görsel: Vimeo

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM