Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Her Fotoğrafında Üçgen Kullanan Instagram Fotoğrafçıları

Gab K. ve Zhenya Aerohockey Instagram hesaplarındaki her fotoğrafın çeyreğine bir üçgen yerleştiriyor.

Üçgen kullanımı özellikle dijital tasarım ve minimalist çizgide oldukça önemli bir yere sahip. Bu yeri kazanmasının sebebi de tumblr, Pinterest gibi ağların kullanıcı tabanı ve tasarım vizyonunun payını da göz ardı edemeyiz tabii. Fakat üçgenin göze güzel gelen, diğer geometrik şekillerden ayrılan bir yanı da yok değil. İmkansızlığın ve optik illüzyonun varlığını ispatlayan yegane görsel olan Penrose Üçgeni bile bu şeklin farklı bir yere sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Gab K. ve Zhenya Aerohockey birbirinden bağımsız iki Instagram fotoğrafçısı. Fakat bu yazıda buluşmalarını sağlayan ortak bir yönleri var. İkisi de üçgenleri fotoğraflarında yoğun bir şekilde kullanıyor. Fotoğraflarının yatay kenarıyla merkezi arasında kalan alana bir üçgen koyup geri kalan alanı fotoğraflamak için kullanıyorlar. Üçgen objeyle fotoğrafın kompozisyonu arasında da bir bağ kurulmuş oluyor.

Kimi zaman cüzdan, kamera ekranı, oyuncak araba gibi eşyalarla yaratılan üçgenler kimi zaman da büyük binaların köşeleriyle ortaya çıkıyor. Gab K. çalışmalarında daha çok mikro perspektifle küçük objelere odaklanırken Zhenya Aerohockey şehir ve bina gibi büyük ölçekteki üçgenleri ortaya çıkarıyor. Günlük hayatın içinde gözümüzün önünde olan fakat fark etmediğimiz üçgenleri keşfetme macerası bile başlı başına ilham verici.

Gab K. (@youwouldntbelievewho)


Zhenya Aerohockey (@aerohockey)


Görsel; Instagram, Gab K., Zhenya Aerohockey

| TASARIM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM