Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Google Home'u Ele Geçiren Burger King'e Direct Kategorisinde Grand Prix [Cannes Lions 2017]

Burger King'in Google Home'a sesli komutla kontrol ettiği "Google Home of the Whooper" işi Cannes Lions'da Direct kategorisinde Grand Prix kazandı.

Burger King, 13 - 14 Nisan'da ABD'de yayınladığı bir televizyon filmiyle, büyük ses getirmiş ve akıllı ev aletlerinin kullanımı konusunda da tartışma yaratmıştı. Google Home of the Whooper isimli kampanyanın filmi Google Home'u aktive eden "OK Google" diye açılıyor ve Wikipedia üzerinden Whooper'ın tarifini söyletiyordu. Bu olay kısa süre içerisinde viral olmuş ve açık kaynaklı Wikipedia'da Whooper'ın sayfası sürekli olarak güncellenmiş ve internet kullanıcıları tarafından farklı metinler yazılmıştı. Google ise reklam yayınlandıktan 3 saat sonra filmin Google Home'a erişimi kesmişti. Ancak kampanya ses getirmeyi başardı.

Cannes Lions'da 20 Haziran Salı günü düzenlenen ödül gecesinde Direct kategorisinin kazananları açıklandı. Google Home of the Whooper da yarattığı bu etkiyle Direct kategosinde Grand Prix kazandı. Kampanyayı DAVID The Agency Miami imzası taşıyor.

Görsel: Burger King

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM