Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Cannes Lions'da Snapchat'in Dev Dönme Dolabı ve Spectacles Otomatı [Cannes Lions 2017]

Snapchat, Cannes Lions'a 84 kişilik devasa bir dönme dolap ve snap çekebilen gözlüğü Spectacles satan otomatıyla geldi.

Snapchat, 24 Eylül 2016'da şirket ismini Snap Inc. olarak kısaltmış bir uygulamayla şirket unvanını birbirinden ayrılmıştı. Ve aynı gün içinde de fiziksel bir ürün olan snap çekebilen akıllı gözlüğü Spectacles'ı duyurmuştu. Snap Inc. bu adımıyla yeni bir taze gündem yaratmayı başarmıştı. Ardından Spectacles'ın satışı için perakende zincirlerle anlaşmak yerine ABD'nin çeşitli işlek noktalarına Snapbot adını verdiği otomatları kısa süreliğine yerleştirmişti. Snapchat'in temsil ettiği anlık içerik anlayışıyla parelel olan bu aktivasyonla bir anda Snapbot'un yerini duyuran Twitter hesapları açılmıştı.

Eylül 2016'dan Haziran 2017'ye kadar geçen süre içinde Spectacles, sadece ABD'nin Kaliforniya, Miami, Florida gibi sayılı eyalette ile SXSW ve Ultra Music Festival gibi etkinliklerde 130 dolar etiketiyle satıldı. Sadece Amerika Birleşik Devletleri'ne özel olan bu ürün, 2 Haziran'dan itibaren de Avrupa'nın (Paris, Londra, Berlin gibi) farklı noktalarında satışa çıktı.

Avrupa'ya resmen ayak basan Spectacles, Cannes Lions'da dev bir dönme dolapla birlikte yer alıyor. Dönme dolabın yanındaki Snapbot otomatından Spectacles satın almak isteyenlerin karşılığında vermesi gereken ücret ise 149 Euro.

Snap Inc'in asıl ses getirdiği aktivasyonu ise etkinliğin gerçekleştiği Palais'in hemen yanında kurduğu alandaki dönme dolap oldu. Snapchat'in ikonik sarısıyla kaplanmış dönme dolap, 4 koltuklu 21 kabinle toplamda 84 kişiyi aynı anda ağırlayabiliyor. Ayrıca Snapchat'in alana yerleştirdiği karekod benzeri Snapcode'larıyla artırılmış gerçeklikle yaratılan Cannes'a özel filtreler, lensler ve çıkartmalar aktif hale getirilebiliyor. Dönme dolabın içinden Cannes manzarasını vlog serimizin 1. bölümünde (sayfanın altında) görebilirsiniz.

Görsel: Bigumigu

| TEKNOLOJİ


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM