Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Cannes Lions'da İlk Grand Prix'yi Graham Kazandı [Cannes Lions 2017]

Clemenger BBDO Melbourne'ün imzasını taşıyan Meet Graham kampanyası, Cannes Lions 2017'de Grand Prix kazanan ilk iş oldu.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Clemenger BBDO Melbourne'ün Avustralya Ulaşım Kazaları Komisyonu için hazırladığı Meet Graham kampanyası, Cannes Lions 2017'nin Grand Prix kazanan ilk işi oldu. Ödülünü Lions Health çatısı altındaki Health & Wellness kategorisinde alan Meet Graham, insanların trafik kazalarındaki kırılganlığını göstermek için hazırlanmış bir heykeldi.

Patricia Piccinini tarafından yapılan ve travma cerrahı Christian Kenfield ile yol güvenliği mühendisi David Logan'ın da katkı sağladığı Graham, trafik kazalarında hiçbir yara almayacak şekilde evrimleşmiş, mükemmel ve zarar görmeyen insanı temsil ediyor. Aşırı gerçekçi görüntüsü de insanların bir anlığına irkilmesini ve trafikte güvenlik konusunda düşünmeye sevk etmeyi amaçlıyor. Meet Graham kampanyasının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

17 Haziran'da gerçekleşen ödül töreninde Health & Wellness'ın yanı sıra Pharma kategorisinde de ödül verildi. Ancak bu kategoriye katılın işler arasında Grand Prix kazanan çıkmadı. Health & Wellness'ın kazananlarını buradan, Pharma'nın kazananlarını da buradan inceleyebilirsiniz.

Görsel: Meet Graham

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM