Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Cannes Lions'tan Yaratıcılığa Teşekkür

Cannes Lions, yaratıcılara ve yaratıcılığa teşekkür ederek eski seminerlerini ve ödül alan kampanyaları herkesin erişimine açıyor.

Cannes Lions, yaratıcılık kavramının önemine ve değerine her fırsatta değinmekten çekinmiyor. Ve bu nedenle de etkinliğin ismi, Uluslarası Yaratıcılık Festivali olarak tanımlanıyor. Ve şimdi, Cannes Lions tüm yaratıcılara teşekkkür etme yöntemi olarak Thank You Creativity isimli bir internet sitesini ve yayın serisini hayata geçiriyor.

"Ne zaman yaratıcı zihin yapısına sahip olduğunuzu fark ettiniz?" şeklinde sözde soru soran Cannes Lions, bu yaratıcılığın her zaman içimizde olduğunu dile getiriyor. Thank You Creativity'nin içerik akışında günlük yaratıcı ilhamlar, endüstrinin büyüklerinden haftalık konuşmalar ve aylık olarak da internet yayın kayıtları bulunacak.

Açılış haftasında Cannes Lions arşivinden alınan Unilever'in Marketing for People başlıklı seminere yer veren Thank You Creativity'de ilham verici işler arasında geçtiğimiz yıldan Nazis Against Nazis, Between Us ve Meeting Murilo bulunuyor. Sitenin ilk günlük ilham yazısı ise dadaist şiir yazmanın püf noktalarına değiniyor.

Cannes Lions günlük, haftalık ve aylık içerikleriyle yaratıcılığı beslemeyip desteklemeye devam ediyor. E-posta servisleri, sosyal medya bağlantıları ile de gelişmelerden haberdar olmak mümkün. Ancak gözden kaçıramadığımız bir diğer gerçek Cannes Lions'ın sadece bir festival olmaktan çıkıp içerik üretmeye başlıyor olması.

Görsel; Cannes Lions

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM