Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Cannes Lionesses, Gold Lion Kazanan İlk Kadın Reklamcıyı Arıyor

Cannes Lionesses, 1954 yılından beri düzenlenen uluslararası yaratıcılık festivali Cannes Lions’ın Gold Lion kazanan kadın yaratıcılarını ortaya çıkarmak istiyor.

Cannes Lionesses, Cannes Lions’daki kadın yaratıcılığını kutlayan bir site. Bu sitenin bu seferki amacı ise Cannes’da ilk Gold Lion ödülünü alan kadın reklamcıyı bulmak.

Cannes Lionesses’ın bir diğer amacı, sektörde çığır açan kadın yaratıcılığını tanımlamak ve kadınları yaratıcılığı konuşmak için #canneslionesses etiketi altında bir araya getirmek. İlk Gold Lion sahibesini bulmak istemesinin yanı sıra Cannes Lionesses, Cannes Lions’da 1954’ten günümüze kadar ödül alan her bir kadını belirlemek, başarılarını belgelemek istiyor. Geçmişte kazanan kadınları ortaya çıkarmak için de reklam ajansı çalışanlarını araştırmaya destek olmaya davet ediyor.

Bu yıl, Cannes’ın ödüllü isimleri Grey London’dan Vicki Maguire, Saatchi & Saatchi’den Kate Stanners ve Rosie Arnold gibi kadın yaratıcılarıyla birlikte röportaj videoları çekildi. Reklam dünyasının başarılı kadınları, sektördeki diğer kadınlara tavsiyelerde ve önerilerde bulundu, kendilerine ilham veren şeyleri paylaşıp, Cannes’da kazanmanın kariyerlerini nasıl etkilediğinden söz etti. Bu içerikler ve daha fazlası, mcgarrybowen London’ın yaratıcı ekibindeki Holly Fallows ve Charlotte Watmough tarafından hazırlanan Cannes Lionesses internet sitesinde yayınlanacak.

2015 yılında, binlerce kazananın 267’sinin kadın olduğunu belirten Holly Fallows, Cannes Lionessses’ın kadınları aydınlatmak için bir ışık vazifesi göreceğini ve kadınların bu ışığı takip edeceğini düşünüyor.

Cannes Lionesses, internet sitesinin yanı sıra Instagram’da ve Twitter’da da alıyor.

Görsel: Vimeo, Cannes Lionesses

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM