Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bigumigu Kurucusu Yalçın Pembecioğlu SXSW'te Sosyal Etki Üzerine Konuşacak [SXSW 2015]

Bigumigu 2014'te olduğu gibi bu yıl da SXSW Interactive'in konuşmacıları arasında.

South By Southwest bu yıl SXgood adlı yeni bir panel serisini de SXSW programına dahil ediyor. Sosyal inovasyon, etki yaratan tasarım ve her türlü sosyal sorumluluk konularında ilham verici panel ve oturumlar SXgood başlığı altında toplanacak.

SXgood çerçevesinde düzenlenecek Creating pathways into the world of social impact / (Sosyal etki dünyasına doğru yeni yollar yaratmak) adlı oturumda benim de konuşmacı olarak katılmam teklif edildiğinde, yıllardır sosyal inovasyon konusunda haberler yapıp Türkiye'de bu alana azıcık da olsa katkı sağlayabilmek için yaptığımız çabaları da düşünerek sevinçle kabul ettim. Sosyal inovasyonun son yıllarda geçirdiği evrimin konuşulacağı panelimizde eskiden sadece kâr amacı olmayan bir sivil toplum hareketiyken şimdi her türlü kurum ve şirketin de ilgi alanına giren konulara Türkiye'den örnekler vermeye çalışacağım. Synergy Social Ventures'dan Abbie Jung'ın moderasyonunu üstleneceği panelimizin diğer katılımcıları; Teksas Üniversitesi'nden Janet Hale ve The Bazaarvoice Foundation'dan Kelly Ballard olacak.

Panelimiz 15 Mart'ta Teksas saatiyle 15.30 - 16.30 arasında Austin City Hall'da gerçekleşecek. Türkiye'den gelecek katılımcıları bekleriz. SXSW'i 2012'den beri Bigumigu'dan takip edecek okurlarımız için de panelin bir özetini elbette paylaşacağız.

Panel sayfası: http://schedule.sxsw.com/2015/events/event_IAP4371...


| REKLAM


Genel Yayın Yönetmeni
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM