Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Artırılmış Gerçeklikle Reklam ve Markalardan Kurtulma Yöntemi

Görsel algılama yazılımıyla gerçek hayattaki markalar buzlanarak görünmez hale geliyor.

Artırılmış gerçekliğin hayatımızda yeni bir dönem başlatacağını düşünüyor olabilirsiniz. Microsoft'un tanıttığı HoloLens ile bilgisayar kullanmak yerine gerçekle bir araya getireceğimizi hissedebilirsiniz. Ve tüm bunlar olurken reklam ve pazarlama stratejileri de değişen teknolojiye ayak uyduracak. Tıpkı geleneksel reklamcılıktan dijital ajans kültürüne geçiş gibi.

Üniversite öğrencisi dört arkadaş Reed Rosenbluth, Jonathan Dubin, Tom Catullo ve Alex Crits-Christoph tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik yazılımı, teknolojinin sunduğu iki taraflı imkanı ispatlıyor. Brand Killer isimli bu gözlükler, gerçek dünyada karşılaşılan reklam ve marka görsellerin tespit ederek onların bulunduğu alanı buzluyor. 

Ekip, görsel tanıma ve kapatma aşamasında açık kaynak kodlu bilgisayar görselleri kullanmayı sağlayan OpenCV'den destek almış. Günlük hayatta her noktada karşılaştığımız markaların tekelinden çıkarak markasız bir dünya görmeyi hedefleyen alternatif görüşlerin de olabileceğini gösteriyor.

Görsel; Youtube

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM