Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Adidas Sinatra'yı Yeniden Yorumlayan Filmiyle Grand Prix Kazandı [Cannes Lions 2017]

Adidas Originals'ın Grammy gecesinde yayınladığı Original is Never Finished işi, Cannes Lions'da Entertainment Lions for Music kategorisinde Grand Prix kazandı.

Adidas Originals, bu yıl Grammy ödülleri sırasında yayınladığı ORIGINAL is Never Finished isimli filmiyle makra kimliğine ve tarihine uyan bir kampanyaya imza atmıştı. Frank Sinatra'nın My Way parçasını fon müziği olarak seçen film, günümüz sanatçılarını kullanarak geçmişle günümüz arasında köprü kuruyor. My Way yeniden yorumlanırken farklı disiplinlerdeki sanatçılar da klasik sanat eserlerine göndermeler yapıyordu. Snoop Dogg, MadeinTYO ve Desiigner da My Way'i yeniden yorumlayarak geçmiş-gelecek köprüsünde yer almıştı.

Adidas, Original is Never Finished filmiyle, Cannes Lions'da Entertainment Lions for Music kategorisinde büyük ödül olan Grand Prix kazandı. Kampanya boyunca yayınlanan reklam filminden müzik videolarına yarattığı görsel dil ve aldığı övgüler de projenin başarısına ışık tutar nitelikte. Kampanya New York'lu reklam ajansı Johannes Leonardo imzası taşıyor.

Aşağıda case study, reklam filmi ve ek videoların çalma listesini sırasıyla bulabilirsiniz.

Görsel: Adidas

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM