Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

35. Grafik Tasarım Ödülleri'nin Kazanan İşleri

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tarafından düzenlenen 35. Grafik Tasarım Sergisi ile birlikte yılın en iyi grafik tasarım çalışmaları da ödüllendirildi.

1978'de Grafikerler Meslek Kuruluşu ismiyle kurulan Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, reklam ajansları ve tasarım stüdyolarının yaratıcı kadrolarındaki grafik tasarımcılardan akademisyenler ve öğrencilere uzanan üye zenginliğiyle grafik tasarım alanında çalışmalar yürütüyor. Grafik tasarımın gelişmesi, bu alanda üretenlerin iletişim kurması ve mesleki haklarının korunması gibi temel amaçlar belirleyen GMK, her yıl düzenlediği Grafik Tasarım Sergisi ile bir seçki organize ederek eser sahiplerini ödüllendiriyor.

Karaköy'deki Mimarlar Odası binasındaki sergi salonunda açılan 35. Grafik Tasarım Sergisiyle birlikte GMK, 35. Grafik Tasarım Ödülleri'nin de kazananlarını açıkladı. Yarışma kapsamında öğrenci projeleri de dahil olmak üzere toplam 25 kategoride ödül verildi.

Yiğit Karagöz, TEDx İstanbul-Noktaları Birleştirmek, En İyi Açık Hava Grafik Tasarımı Ödülü.


Erman Yılmaz, Mural İstanbul, En İyi Afiş Tasarımı (Kültürel-Sosyal) Ödülü.


Gökçe Işıl Şen, Natura by Anne, En İyi Ambalaj Üzeri Grafik Tasarımı Ödülü.


Sarp Sözdinler, “Toplayıcılar” Karma Sergi Kataloğu, En İyi Katalog Tasarımı Ödülü.


Burcu Günister, Pizza Hut Paspas, En İyi Direct Mail / Flyer Tasarımı Ödülü.


Emirhan Akyüz & Doğukan Karapınar, İCAF-İst. Comics&Art Festival, En İyi Hareketli Görüntü Tasarımı Ödülü.


Koray Doyran & Sevil Şimşek, Club Sporium “Hatırlanma”, En İyi İlan Tasarımı Ödülü.


Pınar Ulus, Pınar Ulus Studio İllüstrasyonları, En İyi İllüstrasyon ve En İyi Tekstil Eşyası Üzeri Grafik Tasarımı Ödülleri.


Süleyman Utku Bozkurt, Rotate Defter, En İyi Kişisel Tanıtım Ödülü.


Neşe Nogay, Thomas Bayrle – Feuer im Weizen, En İyi Kitap Tasarımı Ödülü.


Utku Lomlu, Jean Paul Sartre, En İyi Afiş (Ticari) Tasarımı ve En İyi Kitap Kapağı Tasarımı Ödülleri.


Şenay Girit, Emlakjet Kurumsal Kimlik, En İyi Kurumsal Kimlik Tasarımı Ödülü.


Ebru Sile Göksel, Beymen Bemoji, En İyi Mobil Uygulama Tasarımı Ödülü.


Aybars Güllü, Columbia – Survival Label, En İyi Satış ve Reklam Malzemesi P.O.P Tasarımı Ödülü.


Neşe Togay, Dirimart Kitapçıklar Serisi, En İyi Tasarım Devamlılığı ve Grafik Uygulama Ödülü.


Erman Yılmaz, Köken İçerisinde Notlar, En İyi Tipografi Ödülü.


Gizem Arlı & Emrah Yıldırım, Borderless Typeface, En İyi Yazı Karakteri Tasarımı Ödülü.


Taner Ardalı, Santral Yazı Karakteri, En İyi Yazı Karakteri Tasarımı Ödülü.


Sarp Sözdinler, folsinema.com, En İyi Web Sitesi Tasarımı Ödülü.

Görsel: GMK, manşet görseli düzenlenmiştir.

| TASARIM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM