Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

2014'ün En Büyük Logo Değişiklikleri

Time, 2014'te en çok dikkat çeken logo değişikliklerini derlemiş.

Time, 2014 yılındaki (neredeyse) her şey için bir “Top 10” listesi hazırlamış. Bu listelerden biri de “2014 Yılının En Büyük Logo Değişiklikleri”.

Liste; Chap Stick logosundaki değişiklikle başlıyor. Aşağıda, fark edilebilecek kadar net ama “en büyük logo değişiklikleri” listesine girecek kadar büyük mü emin olamadığım logo değişimini görebilirsiniz.

Listede 9. sırada PayPal bulunuyor. Logosundaki değişikliği Mayıs ayında gerçekleştiren mobil ödeme şirketi PayPal, mavi rengini biraz daha belirginleştirmiş.

Amerika’nın lüks ve geniş bir ağa sahip fitness salonlarından olan Equinox’un logosundaki değişiklik de oldukça belirgin.

Morton Salt ise tam anlamıyla logosunu “bi' tık büyütmüş”

Hepimizin yakından bildiği bir logo değişimi de Foursquare’den. Yeni logosunda hem yer belirleme iğnesinin hem de bir süper kahraman logosunu birleştirdiğini söylüyor

.

Oldukça büyük ve cesaret gerektiren logo değişimlerinden biri de Southwest Airlines’ın.

Bir İtalyan restoranı zinciri olan Olive Garden da Mart ayında logosunu değiştirenlerden. Merak ederseniz markanın değişim süreci ile ilgili dökümana şuradan ulaşabilirsiniz.

Nisan ayından logosunu değiştiren bir başka marka ise Hershey. Ayrı ayrı bakılınca –aşırı dikkatli gözler hariç- çok da fark edilmeyecek bu değişiklik, yan yana koyunca oldukça net.

Son senelerdeki pazarlama sunumlarının değişmez case study’si Airbnb de bu sene logosunu değiştirdi. İlk değiştirdiğinde logonun cinsel organı çağrıştırdığı ile ilgili birçok yorum alan marka, şimdilik bunları atlatmış görünüyor.

Ve birinci sırada tabi ki bizim de şurada haberini yaptığımız Pizza Hut logosu bulunuyor. Hem marka kimliğini baştan sona elden geçiren Pizza Hut, aynı zamanda menüye eklediği yenilikçi seçeneklerle de konuşulmuştu.

Görsel Kaynak: time.com (manşet resmi düzenlenmiştir.)

| REKLAM


Konuk Yazar
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM