Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

#INKtober2016 Başladı! Çizmeyi Seven Herkes Katılabilir!

31 gün, 31 çizim! Ekim ayı boyunca her gün mürekkepli bir çizim paylaşmaya davet eden INKtober meydan okuması başladı!

INKtober hareketini 2009 yılında başlatan sanatçı Jake Parker, hareketin amacını şöyle açıklıyor: “Bu hareketi kendi yeteneklerimi geliştirmek ve faydalı bir çizim alışkanlığı geliştirmek için başlattım. Birkaç yıl içerisinde binlerce sanatçının katıldığı ve büyük bir gayret gösterdiği dünya çapında bir harekete dönüştü.”.


INKtober’a herkes katılabilir, sadece elinize bir kalem alıp çizmeye başlamanız yeterli!


Bigumigu okurlarına özel tüyo: Mürekebbi mutlaka fırça ile uygulamak zorunda değilsiniz. Fırça uçlu kalemlerle, artline benzeri kalemlerle veya herhangi bir mürekkepli kalemle de çizim yapabilirsiniz. Fırça yerine herhangi bir mürekkepli kalemle çizim yapan sanatçılar arasında çok beğenilenler Instagram’daki resmi INKtober hesabı tarafından da repost yapılmış!

INKtober kuralları neler mi?

1) Mürekkepli bir çizim yapın! İsterseniz mürekkepten önce kurşun kalemle çizip üzerinden mürekkeple geçebilir, başka bir deyişle çinileme yapabilirsiniz.

2) Tumblr, Instagram, Twitter, Facebook, Flickr ve/veya Pinterest’te paylaşın. (Şu anda bu konuda en aktif ve en çok görünürlük sağlayan mecraların Instagram ve Facebook olduğunu eklemem gerek.)

3) Paylaşım yaparken #inktober etiketini kullanın. Bu yıla özgü #inktober2016 etiketini de mutlaka kullanın!

4) Tekrarlayın! Her gün yeni bir çizim paylaşabilirsiniz veya çok yoğun bir dönemdeyseniz Jake Parker’ın tavsiyesi, daha düşük bir tempoyla katılımcı olarak iki günde bir çizim yapmanız. Çok çok yoğunsanız haftada bir tane çizim paylaşarak da katılımcı olabilirsiniz. Yeter ki düzenli olarak çizmek adına elinizden geldiğince ısrarlı olun!

Katılım için profesyonel bir sanatçı olmaya da gerek yok, çizerek mutlu olan herkesin kendini geliştirebileceği bir “öz disiplin” hareketi bu aslında...

Bu yıl esin kaynağı olması için seçilen sözcüklerin listesi:

Inktober starts on Saturday!! Are you ready?! This is the official Inktober Prompt list. Do a drawing inspired by each word on this list. - Keep an eye out here for contests and prizes you can win just by doing your Inktober drawings. @kuretakezig_usa, @autodesksketchbook, and @manuscriptpenco have all told me they are doing special Inktober giveaways. Also, check out the @artsnacks Inktober boxes people have been getting. Lots of good stuff in them! - Want to know what pens I'm using? Go to @jakeparkertools Ok, see you on the 1st. Have fun everyone! - #inktober #inking #drawing #ink #drawingchallenge #inktober2016 #sketchbook #illustration #artistsoninstagram #artists #artnews #drawers - @jakeparker
A photo posted by INKtober (@inktober) on


#inktober #inktober2016 #illustration #art #sketchbook #drawing #artist #ink #inktoberday3
A photo posted by murat kalkavan (@muratkalkaman) on


#inktober #inktober2016
A photo posted by Uzay Çöpü (@uzaycopu) on#inktober #pencildrawing #arts #istanbul #inkoktober #ink #illustration #artwork #artist
A photo posted by Burak Şentürk (@buraksenturk) on

2. #inktober #inktober2016 #sketch #portrait #ink
A photo posted by Duygu Topçu (@sessizboru) on

Görsel: Inktober

| TASARIM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM